22:56:35
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A liberalizmus alkonya
... Elejére 2. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 14:23 | Sorszám: 139
Et cum spiritu vostro.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 14:15 | Sorszám: 138
Na jó. Akkó' én most kiszállok, s legyen boldog az igazában! (de inkább erőszakossággal vélelmezett hamisságában)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 14:04 | Sorszám: 137
Nagy frászt, kedves bácsi.
A farizeus hittudósok rágják a gittet rogyásig, aztán a végén goto pokol.
Mari néni meg idvezül és a szegény Lázár társaságában Ábrahám kebelén ambróziát vacsorázik !
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:51 | Sorszám: 136
Szerintem, a liberalizmusnak nincs alkonya sem. Ahhoz, magasan kellett volna valamikor lennie
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:49 | Sorszám: 135
hangosabban, hangosabban!!!...
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:48 | Sorszám: 134
És mellesleg valóban:
"A nagy igazságok egyszerűek, nem bonyolultak."--valóban! CSAK NEM "ÚGY" AHOGYAN ÖN GONDOLJA!
EZT--és még sok más egyebet is-- én a pesti Műegyetemen Gombás Pál fizikus akadémikustól TANULTAM MEG!
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:42 | Sorszám: 133
"..A bácsinak van esze, csak nem jól használja,.."--tetszik írni ugye.
Hát én meg azt kérdem: KI és MI ÖN (?) hogy ilyen "örökérvényű"(?) és megfellebezhetetlen NAGYIGAZSÁGOKAT megfogalmazzon....rólam? Ki és milyen SZERV HATALMAZTA FÖL ÖNT ERRE a döntőbírói szerepre? 'Akkor amikor én az Ön "eszé"-ről soha nem vettem a bátorságot, hopgy bármit is mondjak. Mert én--Önnel ellentétben--szerény és alázatos szívű vagyok...úgy mellesleg.
Máskülönben Mari néni pont ugyanannyira lehet(!) hibás hitű--nem jobban és nem kevésbé--mint a hittudósok.És fogódkozzék meg jól: még az is lehet, hogy inkább a hattudósnak van igaza, s nem Mari néninek--úgy általába'!
EZT ÉN MEGÁLLAPITOM. És tudom mit beszélek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:31 | Sorszám: 132
A bácsinak van esze, csak nem jól használja, túlkombinálja a dolgokat.
Mari néninek tökéletesebb a hite, mint a hittudósoknak.
A nagy igazságok egyszerűek, nem bonyolultak.
Mari néni elmondja a Jézus-imát: "Uram, Jézus Krisztus, irgalmazz nekem, bűnösnek!"
és ezzel tökéletesen birtokában van és gyakorolja az igaz hitet,
ebben minden benne van.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 13:11 | Sorszám: 131
Ön így gondolja, én NEM ÚGY(!) gondolom.
Ami Önnek "zagyva" az nekem világos és--ezekszerint--forditva is.
Azt gondolom, nekem pont annyi "jussom" van valamit "összezagyválni", mint amennyi "jussa" Önnek van az ÖN ZSENIÁLIS KRISTÁLYTISZTA CSILLAGVARÁZSLATOS GONDOLATÁT kifejteni.
Vagy nem lennénk szellemileg egyenrangúak? Vagy mifene?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 12:27 | Sorszám: 130
Már megint össze tetszik zagyválni a dolgokat..
A hit nem attól válik tökéletessé, ha a megismerhető dolgokat mind megismerjük, mert az
a korlátaink miatt lehetetlen.
A hittudósok azért vannak előnyben Mari nénihez képest, mert jut idejük olyan rejtett,
nehezen elérhető területek megismerésére, amire Mari néninek nem.
De ez csak mennyiségi különbség.
A hittudósoknak éppúgy nem szabad hihetetlen dolgokban hinniük, mint Mari néninek.
Mari néni hihet a hittudósoknak, ha megbízik bennük, hogy valóban megismerésről számolnak
be és nem csak hipotéziseket állítgatnak föl, elméleteket gyártanak, találgatnak.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 10:44 | Sorszám: 129
A HITNEK--UGYANIS-- nem(!!!) föltétele A TÖKÉLETES MEGISMERÉS. Mert ha így lenne, akkor csak:
1.) Csak a biblikus professzorok üdvözülhetnének!
2.) Jani bá' meg Mari néni nem "lennének" nevezhetők hívőknek, mert nem ösmérik teljesen a keresztény hitüket--amúgy csak öreges szinten, ergo: tökéletlenűl.
3.) Az Ön "szent" drága nagymamácskáját má' meg se' emlitem, aki nyilván megbuktatható lett volna bármely teológia vizsgán....és "az" má' mégsem járja, mer' belémteccik nyomni a kisbicskát. Én ugyanis előre és látatlanba beirom a szent nagymama indexébe a CSILLAGOS JELEST--mongyuk dogmatikából.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 10:36 | Sorszám: 128
EZ ÚGY AHOGY VAN ITT: HÓTTBAROMSÁG.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:56 | Sorszám: 127
Az értő olvasás föltétele az érthető írás.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:32 | Sorszám: 126
És, még valami: attól, hogy igaz valami, még kerülhet emlékezet-lyukba valamikor ... :-D Akár úgy is, hogy egy szubjektív idealista pöcköli bele, valamikor..

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:26 | Sorszám: 125
A topikot illik értően olvasni ..
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:13 | Sorszám: 124
Isten létezése nem hihetetlen.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:12 | Sorszám: 123
Lári-fári.
Valami vagy megismerhető vagy nem.
Megismerhetetlen dologban hinni badarság.
Az nem hit, pusztán találgatás, elmélet, hipotézis.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 08:39 | Sorszám: 122
tehát, Isten létezése hihetetlen, de igaz
qed

küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 28. 07:23 | Sorszám: 121
Egyébként:
"Brrr....Brrr..blll....bllll"
AZÉNFÜLEMNAGYOBBMITATIJÉÉÉÉD! BEEEEEEEEE!
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 07:19 | Sorszám: 120
"Csak hihetetlen dolgokban érdemes hinni !"--mondotta volt Sajgó atya ezekszerint, és nagyon igaza van. Miért?
Mert ami "hihető", azt az ember többnyire ISMERI sőt TUDJA IS, tehát 'azon NINCS MIT "HINNI". "Hinni" tehát csakis az ember számára megismerhetetlen, sőt érthetetlen--mégis biztosan meggyőződhető-megtudható--dolgokban érdemes. A többiben minek? Hisz' azokat HIT NÉLKÜL IS TUDJUK sőt ÁTLÁTJUK!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 22:54 | Sorszám: 119
Így van. Keresztrém, azaz rintintóni, elvtárs a belső kör tagja!
A háború: Béke
A szabadság: Szolgaság
A tudatlanság: Erő
Lajos bácsi
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. január 27. 22:32 | Sorszám: 118
Igaz az, amit a Párt vezetősége annak nyilvánít.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 21:46 | Sorszám: 117
Dehogy veszek, dehogy veszek ! ... Ismerem, milyenek a gyerekek !
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 21:25 | Sorszám: 116
Tisztelettel kérem: HA LEHET, NE TESSÉK NEKEM "AJÁNLGATNI" SEMMIT! Annál is inkább nem, mert az ajánlgatásait nemhogy nem fogom megfogadni, de márcsak DAFKE is az ellenkezőjét fogom tenni vagy mondani annak, amit ajánlgatni kegyeskedik--mellesleg úgy, ahogyan szoktam is-- akár még az irracionalitás határain is túl. ERRE MÉRGET VEHET.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 20:58 | Sorszám: 115
Volt pár éve 1 összejövetel a Mentálhigiénés Egyesület szervezésében.
Meghívott illusztris vendég: Sajgó Szabolcs SJ, kiváló költő, a Manréza Lelkigyakorlatos Ház egykori igazgatója,
később a kanadai magyarok lelki gondozója, újabban az Életrendezés Házában életrendező.
A hallgatóság arról busongott, hogy országunkban a hit hanyatlik.
Erre én fölálltam és elővezettem azt a forradalmi gondolatot, hogy mennyivel könnyebb volna a hitéletet buzgóbbá
tenni, ha a népnek hihető dolgokban kellene hinnie.
Erre Sajgó atya azt mondta nevetve, gyors válaszként, hogy "Csak hihetetlen dolgokban érdemes hinni !", majd az
órájára pillantott, hogy őt sajnos még más fontos teendők is várják és sietve távozott.
Szóval, küsszvágó bácsinak is ajánlom, hogy inkább hihető dolgokat mondjon nekünk, nehogy úgy járjon, mint Háry
János !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...